Przejdź do głównej zawartości

Najlepsze rozwiązanie dla zdjęć na smartonie? Zdjęcia Google.


Każdy użytkownik smartfona wcześniej, czy później stanie przed koniecznością rozwiązania problemu braku pamięci. Chodzi sobie robi zdjęcia, aż w pewnym momencie na ekranie wyświetla się komunikat, że pamięć jest zapełniona. Co wtedy zrobić? 

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji Zdjęcia Google. Świadomie używam słowa najlepszy. Inne rozwiązania typu kupowanie pamięci zewnętrznej, lub korzystanie z oferty chmurowej innych firm nie ma porównania do tego, co umożliwia aplikacji Zdjęcia Google.

  • Brak limitu przesyłanych zdjęć. Użytkownik już nigdy nie będzie się musiał zastanawiać nad przenoszeniem zdjęć do jakiejś pamięci zewnętrznej. Żadna inna firma nie oferuje usługi bez limitu, w dodatku za darmo. To jest argument, żeby nazwać takie rozwiązanie najlepszym
  • Bezpieczeństwo. Przesłanie zdjęcia do chmury i wykonanie kopii zapasowej powoduje, że zdjęcie jest bezpieczne. Jest przechowywane na koncie użytkownika, zabezpieczone hasłem. Użytkownik może stracić smartfon lub kupić nowy. Nie zmieni to w żaden sposób jego dostępu do własnych plików. Jednocześnie nikt inny nie ma dostępu do zdjęć. To zależy jedynie od samego użytkownika, jak dobrze zabezpieczy swoje konto Google.

  • Aplikacja automatycznie sortuje i wyświetla zdjęcia według daty zrobienia. Użytkownik może również grupować zdjęcia w albumach. Oba sposoby są od siebie niezależne, więc łatwo odszukać zdjęcie nawet jeśli jest ich bardzo dużo. Organizacja zdjęć umożliwia też ukrycie zdjęcia z bezpośredniego widoku. Do tego służy funkcja Archiwizuj. Dzięki temu użytkownik może pokazywać innym swoje zdjęcia bez narażania się na przypadkowe pokazanie zdjęć, które ma tylko dla siebie.

  • Łatwość publikowania i przesyłania. W aplikacji Zdjęcia jest opcja dzielenia się zdjęciem. Można więc od razu po zrobieniu zdjęcia wysłać je na portal społecznościowy, lub jako załącznik do maila. Udostępnianie jest równie łatwe ze smartfona, co z laptopa.

  • Użytkownik ma do dyspozycji edytor, który pozwala na szybkie poprawki. Ze zdjęcia przeciętnego można zrobić zdjęcie artystyczne. Można też w ciągu sekundy wyciąć to co w sposób niechcący załapało się do kadru. 

Jeszcze kilka uwag ogólnych. Zdjęcia Google są jedną z wielu usług w chmurze obliczeniowej. Oznacza to, że w momencie przesłania zdjęcia ze smartfona tworzy się kopia zapasowa zdjęcia. Dzieje się to automatycznie. Kiedy tylko smartfon ma dostęp do internetu, to aplikacja zdjęcia sprawdza, czy wszystkie posiadają kopie zapasowe. Jeśli jest utworzona kopie zapasowe, to można usunąć zdjęcia z pamięci smartfona. Zwolni się pamięć, a użytkownik wciąż ma do nich dostęp. 

Użytkownik po zalogowaniu się ma kontrolę nad swoimi zdjęciami z dowolnego urządzenia. Będąc poza domem użytkownik korzysta najczęściej ze smartfona, a w domu z komputera stacjonarnego lub laptopa. Zmiany dokonane na jednym z tych urządzeń są natychmiast widoczne na drugim.

Trzeba spełnić jedynie dwa proste warunki.
Jeden to posiadanie konta Google. Na smartfonie należy zalogować się na to konto.
Drugi to zainstalowanie aplikacji Zdjęcia Google na smartfonie. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepu Google Play. Pobieranie i instalacja to bardzo łatwe czynności. Na laptopie zaś, lub komputerze stacjonarnym wystarczy się zalogować na swoje konto Google i otworzyć usługę. Każda zmiana, czyli dodanie, usunięcie, edycja na jednym urządzeniu to zmiana dokonana w chmurze i widoczna na wszystkich urządzeniach użytkownika. 
W niedługim czasie postaram się - w kolejnych wpisach, krok po kroku - opisać jak wykorzystać w pełni potencjał tej aplikacji.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. 

Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs)
Jest kilka rodzajów u…

Gify na świąteczne laurki

Gify to małe ruchome obrazki wyświetlane najczęściej na stronach internetowych. Zasada działania gifu polega na złożeniu kilku zdjęć – każde różni się nieco od pozostałych – i wyświetlaniu po kolei w krótkich odstępach czasu. 
Być może pamiętacie z dzieciństwa zabawki z kartką i ołówkiem, gdzie poruszając szybko ołówkiem tak, żeby raz była widoczna, raz druga karteczka uzyskać wrażenie ruchu.

CO TO JEST GIF?

► Gif to ruchomy obrazek Na stronach internetowych często spotykamy ruchome bannery, napisy, postacie, migające gwiazdki, falującą wodę itp.  Wszystkie te obrazki mają wspólną cechę, a mianowicie są zapisane w tzw. formacie .gif Jeśli na końcu nazwy pliku graficznego, czyli obrazka znajdziemy trzy litery po kropce .gif, to znaczy to, że obrazek będzie ruchomy - o ile zostanie otworzony w odpowiednim programie.