Przejdź do głównej zawartości

O blogu
***
Mam nadzieję, że artykuły i opisy zagadnień będą przydatne nie tylko dla uczestników działań MBP w Bolesławcu. Wiele osób stawia pierwsze kroki w internecie, interesuje się fotografią i tworzeniem filmików wideo. A jeśli  wpisy okażą się interesujące dla młodszych odbiorców, to sprawi to mi dodatkową satysfakcję.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pole tekstowe, czyli jak pisać na obrazku

Większość z nas jest przyzwyczajona, że do tworzenia tekstów i ich dostosowania służą edytory tekstowe. Są to programy specjalnie przystosowane do pisania tekstów. Do nich przykładowo zaliczymy Word, Dokument Open Office, i Dokument Google. Wszystkie są bardzo do siebie podobne. Zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. W każdym z nich na obszarze roboczym pojawia się wizualizacja kartki papieru, a powyżej paski narzędzi. Tych narzędzi jest zawsze sporo. Nawet więcej niż początkującemu użytkownikowi przyjdzie do głowy. Oferują one bardzo szerokie możliwości pracy nad tekstem, nie tylko w trakcie redagowania, ale także przygotowywania do druku. Programy do edytowania tekstów mają możliwości zamieszczania zdjęć. Jest to często wykorzystywane podczas tworzenia na przykład dokumentów CV, ale też w podczas wielu innych okoliczności. W przypadku pracy nad zdjęciami i obrazami występuje jednak problem odwrotny. Jak na zdjęciu lub obrazku wstawić tekst. I tutaj rozwiązaniem jest w…

Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. 

Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs)
Jest kilka rodzajów u…

CO TO JEST GIF?

► Gif to ruchomy obrazek Na stronach internetowych często spotykamy ruchome bannery, napisy, postacie, migające gwiazdki, falującą wodę itp.  Wszystkie te obrazki mają wspólną cechę, a mianowicie są zapisane w tzw. formacie .gif Jeśli na końcu nazwy pliku graficznego, czyli obrazka znajdziemy trzy litery po kropce .gif, to znaczy to, że obrazek będzie ruchomy - o ile zostanie otworzony w odpowiednim programie.