Przejdź do głównej zawartości

Najkrótszy kurs fotografowania

Przygotowując kurs fotografii przeczytałem i przejrzałem mnóstwo materiałów. Artykuły na blogach fotograficznych, filmiki instruktażowe na różnych kanałach. Ogrom informacji zaczął mnie przygniatać. Postanowiłem maksymalnie odrzucić filozofowanie, a zostawić tylko konkrety. Ze wszystkich poradników, artykułów i innych źródeł eliminowałem nadmiar informacji. Przekuwałem na formę maksymalnie skrótową. I oto do czego doszedłem. Po prostu - wystarczą dwie czerwone strzałki i dosłownie kilka słów.


Oczywiście uczestniczki i uczestnicy Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki INTELIK chcą zgłębić temat bardziej dogłębnie. Nasze zajęcia fotograficzne będą trwały więc do końca roku 2015. Przewidziane są też ćwiczenia praktyczne, więc działania te powinny zaowocować wysypem ciekawych fotografii.

Popularne posty z tego bloga

Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. 

Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs)
Jest kilka rodzajów u…

Gify na świąteczne laurki

Gify to małe ruchome obrazki wyświetlane najczęściej na stronach internetowych. Zasada działania gifu polega na złożeniu kilku zdjęć – każde różni się nieco od pozostałych – i wyświetlaniu po kolei w krótkich odstępach czasu. 
Być może pamiętacie z dzieciństwa zabawki z kartką i ołówkiem, gdzie poruszając szybko ołówkiem tak, żeby raz była widoczna, raz druga karteczka uzyskać wrażenie ruchu.

CO TO JEST GIF?

► Gif to ruchomy obrazek Na stronach internetowych często spotykamy ruchome bannery, napisy, postacie, migające gwiazdki, falującą wodę itp.  Wszystkie te obrazki mają wspólną cechę, a mianowicie są zapisane w tzw. formacie .gif Jeśli na końcu nazwy pliku graficznego, czyli obrazka znajdziemy trzy litery po kropce .gif, to znaczy to, że obrazek będzie ruchomy - o ile zostanie otworzony w odpowiednim programie.