Przejdź do głównej zawartości

Technologie. Jak automatycznie przesyłać zdjęcia ze smartfona na komputer



Smartfony dają wygodę robienia zdjęć, ponieważ prawie każdy nosi urządzenie przy sobie. Łatwo też można zdjęcia przeglądać. Jednak mały ekran nie daje komfortu oglądania. Dlatego wiele osób chciałoby mieć zdjęcia ze smartfona dostępne na laptopie lub komputerze stacjonarnym.


Zdjęcia Google są rozwiązaniem tego problemu. W celu korzystania z tej usługi, na smartfonie należy pobrać ze sklepu Google Play odpowiednią aplikację. Nazywa się właśnie Zdjęcia Google. Umożliwia dostęp do usługi z poziomu urządzenia z Androidem, czyli smartfona lub tabletu. Na laptopie lub komputerze stacjonarnym nie ma potrzeby instalować czegoś specjalnie, ponieważ z usługi korzysta się z poziomu przeglądarki internetowej, po zalogowaniu się na konto Google.

Zdjęcia Google jest usługą chmurową, co oznacza, że zdjęcia są przesyłane przez internet i zapisywane na serwerach Google na koncie użytkownika. Wcześniej nie było ograniczeń w liczbie przechowywanych zdjęć, a od czerwca 2021 wprowadzono limit 15 GB (współdzielony z innymi usługami Google). Dla zwykłego użytkownika, wykonującego zdjęcia  amatorskie, do użytku prywatnego, jest to rozwiązanie bardzo dobre. Limit wystarczy na wiele lat, a w razie potrzeby można założyć drugie konto, albo skorzystać z opcji płatnej. 

Działanie aplikacji Zdjecia Google umożliwia automatyczne przesyłanie zrobionych smartfonem zdjęć do chmury. Są możliwe dwa sposoby przesyłania: poprzez wykorzystanie Wi-Fi lub przesyłu danych operatora. Z uwagi na możliwe koszty, ta druga opcja jest domyślnie wyłączona. Jeśli umowa z operatorem pozwala na bezkosztowy transfer dużej ilości danych to warto włączyć przesył danych operatora. Wtedy zdjęcia będą przesyłane bez potrzeby przebywania w zasięgu Wi-Fi.

Jeśli użytkownik korzysta jedynie z przesyłu Wi-Fi, to zdjęcia będą przesłane dopiero wtedy, kiedy smartfon znajdzie się w zasięgu zaufanej sieci, na przykład po powrocie do domu. Wtedy automatycznie zacznie przesyłać zdjęcia, które znajdują się w galerii urządzenia.

Wiele osób ma  duże kolekcje zdjęć na komputerze. W tym przypadku można je przesłać do chmury ręcznie. Jednak dużo wygodniejsze jest zainstalowanie na komputerze programu Kopia Zapasowa i Synchronizacja Google. Jest to aplikacja, która automatycznie tworzy kopie zapasowe zdjęć z komputera w chmurze. Synchronizuje też zmiany dokonane w chmurze z plikami na komputerze. W ten sposób, nawet przy braku połączenia z Internetem, na komputerze użytkownik ma dostęp do ostatniej wersji przed rozłączeniem. Podczas ponownego podłączenia do Internetu, pliki na komputerze będą automatycznie synchronizowane z chmurą. Oznacza to, że jeśli użytkownik dokonał edycji zdjęć w czasie kiedy nie był podłączony do Internetu, to z chwilą podłączenia program zaczyna porównywać wersje i synchronizować zawartość chmury z zawartością dysku komputera.

To rozwiązanie ma jeszcze taką zaletę, że wszystkie zdjęcia, które były dostępne tylko na ekranie komputera, będą dostępne do obejrzenia także na smartfonie.

Jak widać z powyższego opisu, Zdjęcia Google są opcją bardzo wygodną dla użytkownika. Jedynie na początku należy wybrać odpowiednie opcje ustawień, a później proces przesyłania zdjęć będzie dokonywał się automatycznie. Nie są potrzebne kable i wtyczki do łączenia smartfona i komputera. Robiąc smartfonem zdjęcia na spacerze, użytkownik zaraz po powrocie do domu może zdjęcia przeglądać na komputerze.

Co ważne, przechowywanie w chmurze zdjęć, dobrze je zabezpiecza. W przypadku utraty lub uszkodzenia smartfona nie ma obawy o fotografie. Po kupnie nowego smartfona, wystarczy, że użytkownik zaloguje się na swoje konto Google, i ma dostęp do wszystkiego jak na poprzednim.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ciekawostki. Rzeki Babilonu Boney M 1979 Sopot

Rivers of Babylon  Boney M Większość popularnych piosenek krąży tematycznie wokół miłości. Dlatego słuchając przebojów w oryginalnej wersji czasem trudno skojarzyć, że teksty niektórych mogą być naprawdę zaskakujące. Kiedy przetłumaczyłem mojej znajomej tekst piosenki Leonarda Cohena "Who by fire" i okazało się, że słowa nie są wcale o miłości, tylko o umieraniu, to stwierdziła, że jest rozczarowana. Zauroczona wpadającą w ucho melodią i głosem Cohena, była przekonana, że w piosence są wątki dotyczące uczucia pomiędzy mężczyzną i kobietą. Okazało się, że nic z tych rzeczy. Zapraszam do wysłuchania wersji Boney M - Sopot 1979, a podczas słuchania można przeczytać tekst poniżej, wyjaśniający o czym właściwie jest ta piosenka.   Podobnie jest z piosenką Rivers of Babylon w wykonaniu Boney M. Zespół ten kojarzy się raczej z muzyką lekką i dyskotekową. Słuchając piosenki zawsze miałem skojarzenia bardzo przyjemne, w nastrojach gorącego lata i wakacji.  Nie przywodziła na myśl jaki

Technologie. Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs) Jest kilka rodzaj

Gify na świąteczne laurki

Gify to małe ruchome obrazki wyświetlane najczęściej na stronach internetowych. Zasada działania gifu polega na złożeniu kilku zdjęć – każde różni się nieco od pozostałych – i wyświetlaniu po kolei w krótkich odstępach czasu.  Być może pamiętacie z dzieciństwa zabawki z kartką i ołówkiem, gdzie poruszając szybko ołówkiem tak, żeby raz była widoczna, raz druga karteczka uzyskać wrażenie ruchu.