Przejdź do głównej zawartości

CO TO SĄ KRĘGI W GOOGLE+?

► Kręgi w Google+ to nazwa na sposób organizacji osób, z którymi utrzymujemy kontakty poprzez korzystanie z tego serwisu. 
► Kręgi to foldery w których są listy mailowe różnych osób.
Serwis przypisuje profile na G+ do konkretnych adresów mailowych. Dlatego nawet jeśli występują osoby o takich samych imionach i nazwiskach, to poprzez adres mailowy, są one jednoznacznie zidentyfikowane. Nie może być na świecie dwóch takich samych adresów mailowych.

☞ Poprzez hangout (w okienku czatu) możemy wysłać prywatną wiadomość do osoby, której nie znamy osobiście, ani nie znamy jej adresu mailowego. Jeśli osoba, do której wysłaliśmy wiadomość przy użyciu profilu G+, zareaguje pozytywnie, to nic nie stoi na przeszkodzie do wymiany dalszych informacji. Dobrą stroną tego rozwiązania jest to, że umożliwia zawarcie bliższej znajomości i wymianę adresów mailowych pomiędzy osobami znającymi się tylko na podstawie wzajemnego czytania wpisów na strumieniu, bądź informacji zawartych na karcie profilu.
► Osobami i kręgami zarządzamy po otwarciu zakładki “Osoby”.
Organizacja kontaktów umożliwia łatwe kierowanie treści do wybranych, w danym momencie, osób. Jedna osoba może być na kilku listach adresowych. Stosowanie kręgów, czyli wcześniej ustalonych list adresowych ułatwia szybkie i precyzyjne adresowanie wpisów. Dzięki temu sprawujemy kontrolę nad zasięgiem publikowanej wiadomości.

Zasady zarządzania kręgami są następujące:
➜ Możliwe jest utworzenie pustego kręgu. Może on służyć jako prywatne archiwum, ponieważ adresowanie i udostępnianie różnych wpisów do tego kręgu pozwoli na ich archiwizację i łatwe odnalezienie w przyszłości. Może też stanowić przeznaczenie dla nowych znajmości itp.
➜ Możliwe jest utworzenie kręgu z jedną tylko osobą. Wtedy wymiana wiadomości będzie się odbywała w trybie prywatnym. Jeśli wpis będzie adresowany do kręgu, w którym jest tylko jedna osoba, to tylko ta osoba będzie miała do niego dostęp.
➜ Możliwe jest - metodą “złap upuść” - ustalanie kolejności kręgów w zakładce “Moje kręgi”. Kolejność ta jest odzwierciedlona na stronie głównej - dzięki temu możemy łatwo filtrować wpisy od osób z różnych kręgów. Ułatwia to odszukiwanie wpisów i nawigację po strumieniu.
➜ Tworzenie nowego kręgu i usuwanie istniejącego jest bardzo łatwe. W zakładce osoby - twoje kręgi jest ikona pustego kręgu z dużym znakiem plus. Tam możemy utworzyć krąg. Aby usunąć krąg, wystarczy na niego kliknąć, a pojawi się na nim ikona kosza. Klikając na ikonę kosza usuwamy krąg.
➜ Dodawanie osób do konkretnych kręgów nie powinno sprawiać żadnych kłopotów, a jest kilka sposobów, którymi można to zrobić. Usuwanie osób z kręgów jest również łatwe i również można tego dokonać z kilku poziomów. Osoba usuwana z kręgów nie otrzymuje notyfikacji o tym fakcie. 
➜ Kręgi można udostępniać. Znaczy to, że całą listę kontaktów do osób w danym kręgu możemy przekazać innej osobie lub grupie osób.
☞ Widoczność wpisów jest zastrzeżona tylko do osób znajdujących się w kręgu do którego wpis był adresowany. Możemy też adresować wpisy do wybranej osoby - najlepiej posługując się adresem mailowym. 
☞ Jeśli wpis adresujemy jako publiczny lub do kręgów rozszerzonych, to nie mamy kontroli nad tym kto ten wpis zobaczy.
☞ Grupy adresatów możemy zdefiniować jako zamknięte - “udostępnione prywatnie” - wtedy w polu adresów występują niebieskie etykietki adresatów, albo otwarte - takie, gdzie nie wiemy kto może przeczytać wpis - wtedy etykietki są zielone (publiczne, kręgi rozszerzone)
✔Podsumowując można powiedzieć, że
“kręgi” to sposób Google na organizację przepływu informacji na platformie społecznościowej. Jego istota polega na wykorzystaniu sprawdzonego i bezpiecznego systemu poczty elektronicznej. Pomysł okazał się prosty i skuteczny w użyciu. Został szybko skopiowany przez Fb. (linia czasu i możliwość definiowania odbiorców wiadomości). O ile założenie konta pocztowego jest pierwszym krokiem do profilu G+, to w przypadku Fb, każdy rejestrujący się użytkownik dostaje w przydziale adres pocztowy facebooka z automatu - często o tym nie wiedząc. Obecnie obydwie platformy bardzo się upodobniły strukturalnie.

Popularne posty z tego bloga

Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. 

Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs)
Jest kilka rodzajów u…

Movie Maker Zapisywanie gotowego filmu.

Pracując z plikiem projektu możemy zamykać i otwierać program. Edytować poszczególne jego składniki, ale przychodzi moment kiedy uważamy, że dzieło jest już gotowe i nadaje się do publikacji. W formacie pliku projektu nie możemy go opublikować, gdyż projekt to jedynie zbiór instrukcji jakie składowe z plików znajdujących się w pamięci stałej komputera mają być umieszczone w filmie. Aby nadać filmowi ostateczny kształt należy go zapisać w formacie, zawierającym rzeczywistą informację o obrazie i dźwięku, a nie o tym gdzie na naszym komputerze taka informacja jest.

Gify na świąteczne laurki

Gify to małe ruchome obrazki wyświetlane najczęściej na stronach internetowych. Zasada działania gifu polega na złożeniu kilku zdjęć – każde różni się nieco od pozostałych – i wyświetlaniu po kolei w krótkich odstępach czasu. 
Być może pamiętacie z dzieciństwa zabawki z kartką i ołówkiem, gdzie poruszając szybko ołówkiem tak, żeby raz była widoczna, raz druga karteczka uzyskać wrażenie ruchu.