Przejdź do głównej zawartości

PROFIL UŻYTKOWNIKA NA PORTALU GOOGLE+

►Profil użytkownika to zestaw informacji, które zamieszczamy po to aby inni użytkownicy mogli się czegoś o nas dowiedzieć. Sami ustalamy jakie informacje zamieścić.





Poniżej ikony strony głównej, jest przycisk profilu. Po kliknięciu na tę ikonę zostajemy przekierowani na podstronę własnego profilu. Pod zdjęciem okładkowym znajdziemy tam kategorie:
►O mnie
Tutaj mamy szereg kart przypisanych do informacji osobistych, które przedstawiamy innym użytkownikom portalu.Wpisujemy tu dane w różnych kategoriach dotyczących naszej osoby. Warto poświęcić nieco czasu i zastanowić się, co wpisać w jakie kategorie, i jak ustawić widoczność tych informacji. Jest to wizytówka naszej osoby. Nie ma jednak potrzeby wpisywania wszystkiego za jednym zamachem. W każdej chwili możemy dopisać, lub zmienić nasz wizerunek, który prezentujemy na zewnątrz. Wystarczy kliknąć na napis: Edytuj znajdujący się w lewym dolnym rogu każdej karty z kategorią informacji np. Praca, Szkoła, Moja historia. W kartach tych wpisujemy informacje stosownie do sugestii, oraz ustawiamy widoczność np. publiczne, tylko Ty, albo dla wybranych kręgów.
►Wpisy
Jest to filtr, który wyświetla wszystkie i tylko własne wpisy. Ułatwia przeglądanie własnych wpisów, jest to jakby historia naszej aktywności.
►Zdjęcia
Ta opcja wyświetla odfiltrowane wszystkie zdjęcia, które były ilustracją do wpisów, ale także z innych serwisów w ramach jednego konta. Tutaj można zarządzać zdjęciami, tworzyć albumy, usuwać itp.
►Youtube.
Na tej podstronie jest zbiór miniaturek filmów użytkownika zamieszczonych w Youtube i w strumieniu aktywności G+. Miniatury są jednocześnie linkami prowadzącymi do konkretnych filmów. Jest też link do kanału.
►+1
Jest to lista naszych “plusików”. które daliśmy innym stronom i serwisom
►Opinie
Lista opinii o firmach, i usługach, które zamieściliśmy np. na stronach o hotelach, restauracjach itp, które np. są oznaczone na mapach Google. Obecnie wiele restauracji i hoteli ma swoje lokalizacje w mapach. Jest tam opis właściciela, ale także opinie użytkowników, więc może to być dobra rekomendacja do korzystania, lub nie, z usługi danej firmy.

╰✿ Dobrą stroną profilu jest to, że możemy ustawiać widoczność danych. Możemy więc, ustawić niektóre informacje, że będą widoczne dla wszystkich, inne tylko dla niektórych. Po prostu w trakcie wpisywania danych do poszczególnych kart wybieramy opcje z listy rozwijanej znajdującej się z prawej strony, przy każdej informacji o nas.
☞ Kto i w jaki sposób widzi informacje o nas, możemy w każdej chwili sprawdzić. W górnej części ekranu, nad zdjęciem profilowym jest przycisk do przełączania widoku: “Zobacz profil jako”. Opcja ta jest ustawiona domyślnie “Ty” , ale daje możliwość podglądu z punktu widzenia dowolnej osoby, która może nasz profil oglądać. A co kto zobaczy, to zależy tylko o nas - faktycznie od tego jak ustawimy widoczność poszczególnych informacji.
☞ W podstronie profilu możemy też bardzo łatwo dokonać zmiany zdjęcia profilowego, oraz zdjęcia okładki. Po ustawieniu kursora na zdjęciu profilowym, lub na zdjęciu okładki z prawej strony u dołu wyświetli się komunikat o możliwości zamiany zdjęcia. Klikając otworzą się odpowiednie okna dialogowe, które przeprowadzą nas przez proces wstawienia nowego zdjęcia. O ile zdjęcie profilowe jest wizytówką naszej powierzchowności, to okładka w zamierzeniu jest bardziej odzwierciedleniem naszego wnętrza, zainteresowań, charakteru. Warto więc, zastanowić się nieco nad zdjęciem, żeby odzwierciedlało naszą osobowość. Dla ułatwienia Google przygotowało małą galerię zdjęć, z której możemy coś wybrać, ale warto pokusić się o coś niepowtarzalnego. 
► Zdjęcie profilowe nie może być mniejsze niż 250x250 pikseli i w zasadzie powinno przedstawiać twarz osoby. Jeśli na zdjęciu jest coś innego, to po załadowaniu wyświetli się pytanie, o to czy inni nas rozpoznają. Decyzja jednak zawsze leży w gestii użytkownika.
Jeśli chodzi o zdjęcie okładki, to zalecenia są następujące:
najlepszy rozmiar 1080 x 608 pikseli. Zdjęcie nie może być mniejsze niż 480 x 270 pikseli ani większe niż 2120 x 1192 pikseli. 
Jeśli nie będą spełnione wymagania, to zamiast przesłanego zdjęcia wyświetlony zostanie komunikat o błędzie. 
☞ W zakładce profilowej, w każdej chwili można, wszystko zmienić - począwszy od zdjęć, poprzez wszystkie informacje i ustawienia widoczności. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciekawostki. Rzeki Babilonu Boney M 1979 Sopot

Rivers of Babylon  Boney M Większość popularnych piosenek krąży tematycznie wokół miłości. Dlatego słuchając przebojów w oryginalnej wersji czasem trudno skojarzyć, że teksty niektórych mogą być naprawdę zaskakujące. Kiedy przetłumaczyłem mojej znajomej tekst piosenki Leonarda Cohena "Who by fire" i okazało się, że słowa nie są wcale o miłości, tylko o umieraniu, to stwierdziła, że jest rozczarowana. Zauroczona wpadającą w ucho melodią i głosem Cohena, była przekonana, że w piosence są wątki dotyczące uczucia pomiędzy mężczyzną i kobietą. Okazało się, że nic z tych rzeczy. Zapraszam do wysłuchania wersji Boney M - Sopot 1979, a podczas słuchania można przeczytać tekst poniżej, wyjaśniający o czym właściwie jest ta piosenka.   Podobnie jest z piosenką Rivers of Babylon w wykonaniu Boney M. Zespół ten kojarzy się raczej z muzyką lekką i dyskotekową. Słuchając piosenki zawsze miałem skojarzenia bardzo przyjemne, w nastrojach gorącego lata i wakacji.  Nie przywodziła na myśl jaki

Technologie. Klawiatura komputera - podstawowe fakty

Niedoświadczonym użytkownikom komputera warto się zapoznać ze sprawami, które nie są intuicyjne i łatwe do samodzielnego odkrycia podczas klikania. Klawiatura jako urządzenie, jest tego przykładem. W swojej praktyce spotkałem się z osobami, którym najprostsze funkcje klawiatury były nieznane. Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że nie odnosi się to jedynie do osób starszych. Zdarzyło mi się zaobserwować sytuacje, kiedy osoby w wieku lat dwudziestu kilku do napisania wielkiej litery włączały caps lock. Wbrew pozorom jednak obsługa klawiatury komputera jest nieskomplikowana. Trzeba zapamiętać dosłownie garstkę informacji, żeby usprawnić użytkowanie tego urządzenia. Komputer jest maszyną przetwarzającą informację. Musi być więc wyposażony w urządzenia do przyjmowania informacji i oddawania informacji. W dodatku te urządzenia muszą być przyjazne dla użytkownika. Zbiorczo do tych urządzeń używana jest nazwa interfejs, od angielskiego interface (wym. interfejs) Jest kilka rodzaj

Gify na świąteczne laurki

Gify to małe ruchome obrazki wyświetlane najczęściej na stronach internetowych. Zasada działania gifu polega na złożeniu kilku zdjęć – każde różni się nieco od pozostałych – i wyświetlaniu po kolei w krótkich odstępach czasu.  Być może pamiętacie z dzieciństwa zabawki z kartką i ołówkiem, gdzie poruszając szybko ołówkiem tak, żeby raz była widoczna, raz druga karteczka uzyskać wrażenie ruchu.